Назад к списку

Податок на нерухомість: можновладці планують збільшити показники

   Ці платежі не можуть стягнути в повному обсязі через відсутність повної бази об'єктів оподаткування в державному реєстрі 

   В Україні, де під час карантину діють податкові канікули, місцеві бюджети щорічно втрачають близько 2 млрд гривень через несплату податку на нерухомі види майна. Його не стягують в повному обсязі через відсутність повної бази об'єктів оподаткування в ЄДР прав на нерухоме майно. Про це розповіли у прес-службі Мінфіні. 

   Спеціалісти відомства вважають, що в базі даних відсутня близько 40% нерухомості. 

   "З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів податку на нерухоме майно органи місцевого самоврядування повинні забезпечити повноцінну роботу з інформаційного наповнення Державного реєстру прав на нерухоме майно та переносу архівної інформації про права власності на нерухоме майно з паперових носіїв в електронну базу. Це дозволить податковим органам отримати відповідну інформацію для нарахування відповідних зобов'язань", – повідомили у прес-службі. 

   У Міністерстві фінансів зазначили, що дані заходи дадуть можливість, за мінімальними очікуваннями, залучити до місцевих бюджетів у наступному році до 2 млрд гривень навіть при поточних ставках податку. 

   Також наголошується, що за підсумками минулого року від сплати податку на нерухоме майно місцеві бюджети отримали 4,9 млрд, а в позаминулому – приблизно 3,7 млрд гривень. 

   У 2020 році ставка податку на нерухомість встановлюється відповідно до рішення місцевої влади в розмірі, який не перевищує загальнодержавне обмеження – не більше 1,5% від мінімальної зарплати за 1 квадратний метр. У 2020 році максимальна ставка податку складе 70,84 грн за м2 (мінімальна заробітна плата – 4 723 грн).