Назад к списку

Столичне летовище «Бориспіль» здійснило рекордні відрахування до державного бюджету  

   ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» передало до держбюджету черговий транш у розмірі 0,5 млрд гривень податку на прибуток та дивідендів. 


   Завдяки цьому, загальна сума відрахувань ДП «Бориспіль» у держбюджет за 2016 рік сягнула позначки у 1,48 млрд грн. Цей показник вже вчетверо більший, ніж за такий самий період 2015 року, та у 7 разів більше сплачених у 2014 році. 

   Найбільше зростання забезпечено за статтями «податок на прибуток» (сплачено 415 млн грн в порівнянні з 42 млн грн. у 2015 році) та «відрахування частини чистого прибутку» (сплачено 804 млн грн. у порівнянні з 175 млн грн у минулому році). 

  У свою чергу Державна фіскальна служба свдчить, що у 2016 році ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» став одним з найбільших платників податків України. 

  Цих показників було досягнено завдяки рекордному зростанню рівня прибутковості аеропорту, внаслідок проведеного у 2015-2016 роках реформування та оптимізації. 

 «Наповнення державного бюджету одним з основних пріоритетів роботи керівництва протягом останніх двох років. Незважаючи на складну економічну ситуацію у країні, нам вдалося за два роки забезпечити рекордне зростання показників аеропорту за всіма напрямками: обсягами перевезень, фінансовими результатами, сумами платежів у бюджет», заявив керівник ДП "МА "БОРИСПІЛЬ" Євгеній Дихне. 

  Відзначимо, що за 3 перші квартали 2016 року прибуток до оподаткування Бориспільського аеропорту зріс в 3 рази та досяг 1,2624 млрд грн. При цьому, до 2015 року літовище зовсім не було прибутковим підприємством. Цього року Міжнародна рада аеропортів (ACI Europe) визнала «Бориспіль» одним з найбільш швидкорозвиваючихся серед эвропейських аеропортів.