Назад к списку

Українцям обіцяють компенсувати втрати отримані через діяльність шахраїв з нерухомістю 

   Громадянам, що стали жертвами злодіїв та придбали «недобру нерухомість», «справжній» власник котрої після оформлення угоди через суд домігся її відміни, обіцяють допомогу. 


   У ВР був зареєстрований законопроект № 6442, що несе внесення змін у закон про держ. реєстрацію майнових прав на нерухоме майно. 

   Цей законопроект подав до ВР Кабмін, а це означає, що шанси на позитивне голосування великі. 

   Пояснювальній записка повідомляє, що в Україні існує правовий колапс у питанні відшкодування грошової шкоди фіз. та юр. особам, котрі купували нерухомість, при тому, що в державному реєстрі її статус був абсолютно легальним, а після був змінений за рішенням суду. Але ж держава гарантує громадянам, що всі дані, які міститься в реєстрі майнових прав, є на 100% вірними. 

   У Кабміні зазначають, що законопроект написаний, відповідно до плану дій щодо імплементації у країні найкращих практик якісного регулювання, презентованих Світовим банком в методології рейтингу «Ведення бізнесу». 

   Гроші на відшкодування постраждалим покупцям планується черпати з адміністративного збору за державну реєстрацію майнових прав: 10% від цієї суми буде відраховуватися до спеціальних фондів держбюджету. 

   Як вважають в уряді, прийняття цього закону дасть можливість не тільки подбати про пересічних українців, але й підвищити інвестиційну привабливість країни, тому що бізнесменам гарантується більший захист права власності. 

   На сьогодні ще незрозуміло, чи буде підвищуватись в зв’язку з цим адмін. збір за реєстрацію майнових прав, чи самі винні у махінації будуть відшкодовувати збитки постраждалим покупцям за власний кошт.