Назад к списку

Стало відомо, скільки відсотків просять продавці квартир як завдаток

   Розмір завдатку відрізняється залежно від регіону. 


   Найменший розмір завдатку продавцеві зафіксований в Черкасах і Запоріжжі - 2%. Завдаток у розмірі 2-3% просліджується в Тернополі, Ужгороді і Харкові. От 2 до 4% завдатку від загальної суми житла вважають за краще залишати покупці в Рівному і Кропівніцком. Про це повідомляє Domik.ua. 


   В Житомирі і Хмельницькому перед укладенням оборудки купівлі-продажу клієнти залишають продавцям завдаток у вигляді 2-5% від загальної суми житлового об'єкту. Завдаток 3% зафіксований в Херсоні, Полтаві, Івано-Франківську, Сумах і Вінниці. В той же час від 3 до 4% - в Чернівцях, Луцьку, Миколаєві і Чернігові. Найбільш високий розмір завдатку просліджується в Києві, Дніпрі, Львові і Одесі - 4%. 

   Розмір завдатку по містах України вагається в межах від 2 до 4% загальної вартості житлової нерухомості. Віддаючи продавцеві таку суму перед покупкою квартири, покупець залишається упевненим в дотриманні власником житла всіх пунктів завдаткового договору. Інколи клієнти оформляють таку процедуру нотаріально, що залежить виключно від їх особистих переваг. 

   На думку фахівців з нерухомості, розмір такої суми визначається між продавцем і покупцем перед оформленням операції купівлі-продажу квартири заздалегідь і в індивідуальному порядку.