Назад к списку

Новобудова чи "вторинка": що обрати? 

   Отже Ви вирішили придбати житло? Вітаємо! Готуйтеся до того, що разом з питанням про кількість грошей, потрібних для здійснення усіх, перед Вами постає дилема: що ж обрати – первинну чи вторинну нерухомість. 

   Єдиної вірної відповіді на це питання немає. Найбільш оптимальний вибір для кожного буде залежати, перш за все, від мети та пріоритету покупця, його довгострокових планів на майбутні операції з нерухомістю, а іноді навіть конкретного району та кварталу міста, в якому він збирається оселитися. 


   Та все ж можна виділити деякі загальні риси, відрізняючи більшість квартир, належних до того чи іншого сегменту ринка. 

   Головні переваги новобудови: 

   1. Ви отримуєте більш простору квартиру у будинку, зведеному відповідно з сучасними технологіями, оснащеному новими комунікаціями, з високими стелями, заскленими лоджіями, а може і з вантажним ліфтом. Далеко не кожен будинок на вторинному ринку може похизуватися такими параметрами. 

   2. Квадратний метр житла в новобудові зазвичай обійдеться дешевше, ніж у старому будинку в тому самому районі. Але це не стосується ексклюзивних об’єктів, де ціноутворення укладається за власними законами. Хоча через велику загальну площу сучасної квартири вартість квартири в цілому на первинному ринку вища за ціну квартири з такою самою кількістю кімнат на вторинному ринку. 

   3. Якщо Ви розглядаєте купівлю в районі комплексної забудови, то шансів на гарну забезпеченість об’єктами інфраструктури у Вас навіть більше, ніж у деяких жителів старих районів. Крім того, у більшості нових будинків перший поверх відведений під найнеобхідніші комерційні об’єкти, тому проблем зі свіжими продуктами та цілодобовою аптекою буде значно менше. 

   4. Якщо Ви виношуєте глобальні плани з перепланування та дизайну квартири, то в новобудові Ви будете позбавлені від витрат часу та грошей на демонтаж старих конструкцій. 

   5. Купуючи квартиру на первинному ринку, Ви позбавляєтесь ризиків несумлінних угод які могли статися із цим об’єктом у минулому. Це пояснюється тим що чим частіше проходила зміна власників квартири у старому будинку, тим вище вірогідність появи «скривджених» сторін попередніх угод, розбиратися з якими доведеться новому власнику. Проте доведеться буди готовим до затримок термінів здачі будинку у, котрі у тих чи інших масштабах характерні для більшості споруджуваних об’єктів. 

   6. Угоди з новобудовою від нормального забудовника та крупного продавця проходять зазвичай швидше, ніж з обтяженою необхідністю пошуку «альтернативи» квартирою вторинного ринку. Зараз більшість крупних забудовників столиці мають тісні зв’язки з банками, котрі заздалегідь готові кредитувати покупців будуючихся будинків. Тому, якщо новобудова була первісно схвалена іпотечним банком, то для отримання кредиту Вам не доведеться збирати по ній цілу кіпу. Однак ставки по кредиту до оформлення квартири у Вашу власність будуть, скоріш за все, вище, ніж для вторинного житла. 

   Чим квартира вторинного ринку виграє у новобудови: 

   1. На відміну від споруджуваного будинку, квартиру у якому Ви зможете побачити лише на гарній картинці, об’єкт, що купується на вторинному ринку, можна реально переглянути з усіх сторін. Тоді для Вас не стане неприємним сюрпризом, що з третього поверху відкривається краєвид не на живописний парк, а лише на багаторівневу автостоянку у дворі. 

   2. Навряд всі Ваші сусіди вирішать робити ремонт одразу одночасно. Тоді як, в’їхавши одним з перших жильців у новобудову, Ви ще рік будете в курсі всіх етапів ремонту жителів Вашого під’їзду. 

   3. Якщо Ви заздалегідь придивились хорошу школу чи дитячий садочок у сусідньому кварталі, то шанси що хоча б з наступного року для Вашої дитини знайдеться там місце, доволі великі. А у нових районах, де забудова йде серіями, можна заштовхнутись з таким неприємним явищем: перші п’ять будинків вже заселені, а дитячий садочок почне працювати тільки після здачі другої серії. Так і у об’єктах точкової забудови разом із Вами у новий будинок в’їде ще не одна родина. Тому при записуванні дитини в учбовий заклад батькам доведеться зіштовхнутись з підвищеною. 

   4. Дороги вічна головна біль українців. Пару разів під’їхавши до уподобаного Вами будинку в різний час, Ви зможете скласти доволі об’єктивну уяву про завантаження ближніх трас та про можливості альтернативних варіантах проїзду. Передбачити, скільки часу Ви витратите на виїзд з нового кварталу після його заселення, значно. Та і очікувати, що обіцяну зручну розв’язку з існуючою магістраллю добропорядний забудовник закінчить точно в строк, доволі 

   Як Ви могли побачити, помітні плюси та мінуси є у обох категорій. Квартир без недоліків не буває. Оптимальним ТОВ «Агентство оцінки «ГРОШ ЦЕНА» представляється варіант купівлі квартири у будинку, побудованому не більше 10, але і не менше 3 років тому, де вже встигла відбутися осідання, були усунені чи хоча б виявлені первісні недоліки будівництва, а єдиний власник готов продавати квартиру по повній вартості та негайно відбути з грошима за кордон, не шукаючи собі альтернативи на ринку. Однак підібрати таку «цукерку», так ще і у потрібному районі, буде дуже-дуже важко! 

   Хоча, більшість проблем, з якими Ви зіштовхнетесь, тимчасові та вирішувані, просто треба бути до низ заздалегідь готовими та усвідомлювати, заради чого Ви ідете на той чи інший ризик.