Назад к списку

14 аспектів, які Ви повинні знати, перш ніж знімати квартиру 

   Не допустити помилки при виборі квартири для оренди буває дуже важко. Адже досвідчені власники вміють загорнути у гарну упаковку навіть найнеприємніший варіант.Але на допомогу тім, хто вперше орендує квартиру, можуть прийти орендатори з досвідом . Ми підготували для Вас список нюансів, на які варто звернути увагу, перш ніж укласти договір. 


 1. Дізнайтесь, чи проведені ТБ та інтернет 

  Мало яка людина здатна довго знаходитись у домі без Інтернету та телебачення. Дізнайтесь заздалегідь, чи підключена квартира, що здається, до цих благ цивілізації. У разі якщо орендодавець відповість буде негативною, запитайте, згоден він на те, що проведенням кабелів займетесь Ви, і чи готов власник відняти пов’язані із цим витрати з вартості оренди. 

2. Перевірте кількість розеток 

  Зверніть свою увагу на те, скільки у квартирі розеток. Розетки повинні бути у кожній кімнаті. Інакше незабаром Вам доведеться оплутати всю квартиру проводами подовжувачів, щоб підключити до електрики всі необхідні у побуті прилади.Перевірте, чи витримають розетки напругу. Для цього просто увімкніть одночасно чайник та мікрохвильову піч. Якщо електроніка буде працювати у звичайному режимі, значить, точки живлення добре витримають навантаження. 

3. Перевірте, щоб не було плісняви 

  Грибок у квартирі — річ вкрай неприємна. Він стає причиною поганого запаху, неприваблива виглядає, а вивести цю гидоту майже неможливо. При цьому дихати спорами плісняви небезпечно для здоров’я. Особливо це стосується літніх людей та дітей.Тому нову квартиру обов’язково потрібно перевірити на наявність темних грибкових плям. Частіше всього вони утворюються у ванній, на кухні та на підвіконні — в тих місцях, де вологість підвищена. 

4. Поцікавтесь про наявність лічильників 

  Часто власник не включає рахунки за комунальні послуги у орендну плату. Це означає, що платити по квитанціям Вам доведеться додатково. При такому розкладі бажано, щоб у квартирі були встановлені лічильники. Тоді Ви самі зможете контролювати свої витрати. 

5. Подумайте, де будете паркуватися 

  Якщо у Вас є автомобіль, Вам напевно знадобиться місце для його «ночівлі». Дізнайтесь, чи закріплено за квартирою парковочне місце поряд з будинком. Якщо ні, прогуляйтесь по району та подумайте над тим, де Ви будете залишати авто на ніч: чи є платні стоянки, видимі з вікна проїжджі части, не оснащенні знаками, забороняючими парковку, або торгові центри з великими майданчиками для авто. 

6. Визирніть з вікна 

  Тут мова йде зовсім не про чудовий вид. Вам потрібно перевірити, чи є прямо навпроти Вашого вікна заклади із вивісками, що світяться. Якщо ви не звернете на це уваги, неонові промені, проникаючі у будинок через вікно, можуть стати причиною затяжного безсоння. Позбавити Вас сну також можуть розташовані поряд з будинком великі дороги або нічні клуби і бари. 

7. Дізнайтеся, чи жили в квартирі тварини 

  Цей пункт актуальний для тих людей, у кого є алергія на шерсть. Якщо Ви до них відноситеся, то, в'їжджаючи в зйомну квартиру, маєте бути упевнені, що між ворсинок господарського килима або в щілинах у плінтуса від Вас не ховається пучок котячої шерсті. 

8. Вікна відкриваються, а двері закриваються 

  Обов'язково перевірте, чи закриваються в квартирі двері. Ви ж не хочете вічно переживати за своє майно.Не зайвим буде спробувати відкрити і закрити вікна. Якщо виявиться, що вони не відкриваються, Ви не зможете провітрювати приміщення, а в жару дуже страждатимете від духоти і спеки. 

9. Опишіть майно, що залишається в квартирі 

  Разом з власником складіть детальний список речей, що віддаються у ваше користування, і прикріпіть цей опис до договору. Бажано відразу вказати, чи є у предметів які-небудь недоліки, щоб потім хазяїн житла не спробував звинуватити Вас в псуванні майна. 

10. З'ясуйте, чи не продається квартира 

  Нерідко орендодавці умовчують про те що квартира, що здається ними, виставлена на продаж. В цьому випадку вони готові позбавитися від наймачів відразу, як тільки знайдеться покупець.Звичайно, Ви можете прописати в договорі неустойку за передчасне його розірвання, і хазяїн житла цю суму вам заплатить. Але проте прохання скоріше з'їхати навряд чи Вас обрадує. Так що постарайтеся захистити себе від таких неприємних сюрпризів і орендуйте житло, яке не продається. 

11. А якщо щось зламається? 

  Пропишіть в договорі, хто платитиме, якщо у будинку щось зламається не з Вашої вини. Чи готовий власник узяти ці витрати на себе або відняти їх з щомісячної плати?Якщо хазяїн житла просить зробити ремонт, то він також має бути готовий узяти на себе матеріальні витрати.

 12. Як часто вам влаштовуватимуть перевірки? 

  Не забудьте дізнатися у власника, як часто він Вас перевірятиме. Знати, в якому стані знаходиться квартира, - абсолютно природне бажання хазяїна житла. Проте іноді орендодавці переходять рису і поміщають квартиронаймачів в зону тотального контролю. Єдиний спосіб захистити себе від постійної присутності у будинку власника - прописати частоту відвідувань в договорі. Бажано, щоб хазяїн приходив з перевірками не частіше разу в місяць і в заздалегідь обумовлений час. Цей візит якраз можна поєднати з передачею орендної плати. 

13. Встановіть "межі жадності" 

  Пропишіть в договорі, як часто і на скільки власник може підвищувати орендну плату. Якщо цього не зробити, хазяїн незабаром може почати просити у Вас космічні суми, на які Ви, звичайно, не розраховували. 

 14. Зверніть увагу на чистоту 

  Якщо Вас привели в неприбране приміщення, не поспішайте підписувати договір оренди. Цілком можливо, що за безладом ховаються куди неприємніші недоліки. Ви можете попросити власника прибратися, але будьте готові до того, що він просто відмовиться від подальших переговорів, пославшись на те, що у нього черга з орендарів. 

  Тому якщо причина ваших сумнівів - тільки бруд, не поспішайте відмовлятися. Ретельно оглянете квартиру і вирішите, чи зможете Ви самостійно привести її в нормальний вид.